Goji (kustovnice čínská) k napomáhání hubnutí?

Goji napomáhá k hubnutí?

Goji jsou ovocné plody ze dvou asijských rostlin, a to kustovnice čínské a kustovnice cizí. Pěstovány jsou zejména v Číně a dlouhou dobu se používaly výhradně v Asii. Jedná se totiž např. o součást tradiční čínské medicíny. Postupem času však začal účinky goji poznávat celý svět. Vzhledem k vysokému obsahu účinných látek totiž působí kladně na lidské zdraví. Jedná se především o velmi silný antioxidant, zpomaluje tedy proces stárnutí, ale také podporuje imunitu nebo působí kladně na krevní tlak a hladinu cukru v krvi.

Hubnutí se s pomocí goji může podařit

Nadváha nám, jak známo, rozhodně neprospívá. Naopak nás v mnohem ohledech omezuje a to ani nemluvíme o negativním vlivu na naše zdraví. Shodit nějaké to kilo vám tedy může jedině pomoci. Jak se ale na tom může spolupodílet právě goji? Ač se o plodech kustovnice čínské a cizí v této souvislosti zase tak často nepíše, obsahuje poměrně vysoké množství vlákniny, která pomáhá se zasycením. Dáte-li si tedy goji, vaše chuť na něco dalšího (a třeba nepříliš zdravého) se sníží.

Tyto plody mají navíc kladný vliv rovněž na stres. Vystresovaní lidé přitom nejenže nemají takovou sílu bojovat s přebytečnými kilogramy, ale zároveň dle některých názorů nepálí tuky tak efektivně, jako kdyby byli v pohodě. Goji má také nízký glykemický index. To znamená, že tělu dodává energii postupně, což působí pozitivně na výše zmíněnou hladinu cukru v krvi. Rovněž tato okolnost vám samozřejmě může pomoci při hubnutí.

Goji dokáže velmi efektivně povzbuzovat činnost některých orgánů, mezi které patří např. játra. Zřejmě nemusíme dodávat, že tento párový orgán se významně podílí na detoxikaci organismu. Jeho čistota je přitom během redukce váhy dosti podstatná. Plody kustovnice navíc mohou podpořit regeneraci organismu, takže pokud chcete začít běhat či chodit do „fitka“, pomohou vám. A netřeba zdůrazňovat, že fyzická aktivita je při hubnutí zásadní. Samotné goji vám totiž pomůže jen těžko.

Pozor! Goji nemohou konzumovat všichni

Goji sice dokáže člověku pomoci se shazováním kilogramů, jenže někteří lidé by se ho měli vyvarovat. Plody kustovnice určitě vyřaďte při krvácivých nemocech, hypoglykémii, případně pokud berete léky na ředění krve. Existují i případy alergických reakcí, což ale nebývá úplně běžné. Vynechat by je ovšem rozhodně měly těhotné ženy, protože mají stimulující účinky na dělohu. Všichni ostatní nicméně mohou goji do svého jídelníčku zařadit.

Kde si goji pořídit? Ačkoli to není zase tak dávno, co byste goji hledali na pultech obchodů poměrně těžko, dnes se dají sehnat díky stoupající poptávce celkem snadno. Pořídit si přitom můžete sušené plody či čaj, ale k dispozici jsou i džusy, sirupy nebo tablety.

Žádné komentáře, buďte první s vaším příspěvkem!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.