Hubněte zdravě se silou bylinek a superpotravin

Potraviny na hubnutí

Hubněte zdravě se silou bylinek

Mít krásnou postavu je snem snad všech žen a většiny mužů. Jenže všudypřítomný stres, nedostatek času a s tím spojený nezdravý životní styl nám často nedovolují, abychom si udrželi štíhlou linii. Věc je ovšem ještě o něco závažnější. Nadváha totiž samozřejmě určitě není prospěšná pro náš zdravotní stav, takže zhubnout je opravdu důležité pro naši psychickou i fyzickou pohodu. Potíž však je, že mnoho lidí má problém shodit sotva 1 kg, a i přes určitou snahu na váze spíše přibývají.

Na druhou stranu cest, jak zhubnout, se dnes nabízí celá řada. Ne všechny ovšem fungují, protože aktuálně se v této oblasti točí velké peníze, takže se mnozí snaží prodávat „zajíce v pytli“ a pouze vydělat. Zdravé hubnutí ovšem skutečně nemusí být složité. Stačí vylepšit jídelníček, poněkud zpomalit a zařadit pravidelnou fyzickou aktivitu. To vše navíc můžete podpořit silou bylinek, které mohou vaši cestu za nižší hmotností podpořit. Mnohé z nich totiž mají kladný vliv na metabolismus, trávící soustavu a celkovou očistu organismu, což je v celém procesu velmi důležité.

Mohlo by vás zajímat: existuje názor, že stresovaní lidé nepálí tělesný tuk tolik efektivně jako ti, kteří ve stresu nežijí. Proto se mu snažte vyhnout.

Jaké bylinky „nasadit“ při hubnutí?

Bylinek, které působí pozitivně na hubnutí, existuje velké množství. Jedná se např. o merlík čilský (quinoa), fazole mungo, mladý zelený ječmen, mátu peprnou anebo čaj matcha. Samozřejmě že na hmotnost člověk nemá kladný vliv vysoký příjem cukrů. Jenže mnozí lidé sladké milují a nemohou si bez něho svůj život vůbec představit. Nejedná se však o neřešitelnou situaci. Můžete totiž např. začít používat stévií sladkou, která je sladší než cukr, a přesto nemá jeho negativní vlastnosti.

Doporučujeme: pokud byste chtěli stévii pěstovat a následně využívat při přípravě pokrmů, můžete si přečíst, jak si z ní doma udělat cukr.

Další rostliny, které vám pomohou s hubnutím

K boji s přebytečnými kilogramy nemusíte vyzkoušet pouze bylinky, ale k dispozici je celá řada dalších zástupců rostlinné říše. Kladně na trávení působí např. některé druhy exotického ovoce, tedy avokádo, liči nebo bobule acai. Kromě toho můžete využít i skořici či chia semínka a mnoho dalších rostlinných pomocníků. Zázraky ale nečekejte. Zároveň je totiž nutné ze svého jídelníčku vyřadit přemíru cukrů a tučných jídel, což samo o sobě bývá vůbec nejtěžší.

Upozornění na závěr: ačkoli jsou výše zmíněné rostliny považovány všeobecně za zdravé, ani s jejich konzumací to nelze přehánět. Lidé, kteří chtějí zhubnout, se často do různých postupů vrhají po hlavě, což jim ale může ve výsledku uškodit a navíc je to obvykle brzy přestane bavit. Přistupujte tedy k hubnutí s rozumem, protože jak známo, všeho moc škodí.

Žádné komentáře, buďte první s vaším příspěvkem!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.