Matcha čaj skvělý doplňek ke zdravému hubnutí

Matcha čaj

Pokud si rádi vychutnáte výborný čaj, v současné době jich máte k dispozici celou řadu. A tím rozhodně nemáme na mysli levné pytlíkové čaje ze supermarketů, o jejichž kvalitách lze úspěšně pochybovat. Dle některých studií je dokonce část těchto produktů vyloženě nebezpečná. Proto se určitě zaměřte na jakost a nehleďte na každou korunu, protože na zdraví se šetřit obvykle nevyplácí. Kvalitních čajů je dnes navíc skutečně dostatek a mezi ně se nepochybně řadí i matcha. Tento tradiční japonský nápoj je možné zařadit mezi vůbec nejúčinnější z hlediska vlivu na zdraví!

Doporučujeme: chcete-li se o čaji matcha dozvědět více, a to včetně video návodu na přípravu, všechny důležité informace naleznete zde.

Matcha čaj zrychluje metabolismus a zklidňuje

Matcha čaj se v Japonsku používá po staletí při tradičních čajových obřadech. Nejenže však výtečně chutná, ale je také zdraví prospěšný. Obsahuje např. celou řadu antioxidantů, díky čemuž dokáže bojovat proti volným radikálům. Mnohé z jeho účinků přitom působí pozitivně i na hubnutí. Matcha se např. výraznou měrou podílí na zrychlení metabolismu, a to je vlastnost, která vám může velmi pomoci zredukovat hmotnost, neboť tělo bude rychleji spalovat tuky.

S konzumací tohoto čaje ovlivníte vstřebávání tuků i díky obsahu EGCG (epigalokatechin galát), tedy látce ze skupiny katechinů. Matcha navíc obsahuje vlákninu, takže může navodit pocit sytosti, což vede k nižší spotřebě potravin. Zároveň má pozitivní vliv na psychické zklidnění. Stres přitom rozhodně není „kamarád“ se štíhlou linií a stresovaných lidí se obvykle riziko nadváhy týká více, ačkoli může pochopitelně docházet i k přesně opačnému efektu, totiž k příliš rychlé ztrátě kilogramů, což ovšem rovněž není zdravé.

Základem pro hubnutí je fyzická aktivita!

Samozřejmě že hubnutí nemůže být pouze důsledkem pití matcha čaje, ale učinit musíte daleko podstatnější kroky. Zázraky totiž dělat nedovede, neboť neexistuje způsob, jak shazovat kilogramy pouze za pomoci jedné jediné, byť sebeúčinnější ingredience. Proto je třeba začít žít zdravěji, což se týká především kvalitnějšího stravování a dostatku fyzických aktivit. Pokud to zvládnete a budete zároveň konzumovat matcha čaj, výsledky se určitě dostaví.

Mnohým lidem ovšem k pravidelnému pohybu chybí energie, což může být jeden z hlavních důvodů, proč se mu nevěnují. Jenže právě matcha tělu energii může dodat, takže vám při sportování pomůže. Tento účinek navíc způsobuje alkaloid teofylin, a nikoli kofein, kterého matcha neobsahuje velké množství jako jiné druhy čajů, což rozhodně není na škodu. Kofein totiž našemu zdraví ve větším míře příliš neprospívá, takže jeho zvýšené konzumaci bychom se měli vyvarovat.

Žádné komentáře, buďte první s vaším příspěvkem!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.