Ostatní potraviny

Potraviny na hubnutí

Jaké bylinky nebo potraviny podporují lepší a zároveň zdravější, přirozenější hubnutí?

Avokádo: Avokádo můžeme zařadit mezi tropické ovoce, vzhledem k tomu, že jeho původní domovinou je Jižní Amerika. Díky obsahu mononenasycených mastných kyselin je perfektním zdrojem rostlinných tuků i díky tomu pomáhá při snižování nadváhy i udržování zdravé pokožky, jater nebo ledvin.

Stévie: Často velmi rozporuplná stévie je doporučována jako sladidlo při hubnutí, ačkoli svým způsobem pomáhá udržovat návyk na sladkou chuť. Přesto její složení oproti klasickým sladidlům je výrazně lepší.

Máta: U máty peprné musíme zdůraznit jejich pozitivní vliv na celkové fungování metabolismu, díky čemuž může velmi efektivně pomáhat i s hubnutím. Doporučujeme zejména pravidelné pití mátového čaje.

Rukola: Velmi oblíbená zelenina zejména v jižních zemích, velmi dobře podporuje trávení, vhodná je při zažívacích obtížích a pomáhá také při nechutenství. Pokud zrovna držíte dietu, rukolu by jste neměli v žádném případě ignorovat ve vašem jídelníčku ba právě naopak.

Skořice:  V tomto seznamu musíme bezpochyby zmínit skořici, má pozitivní vliv na obranyschopnost organismu a její užívání se doporučuje i při nachlazení a chřipce. Velmi často je skořice doporučována pro její účinek na trávení, přispívá tedy i k hubnutí.

Liči: K přirozenému hubnutí můžete také vyzkoušet liči, toto tropické ovoce velmi dobře podporuje metabolismus a obsahuje menší množství kalorií, takže jej lze konzumovat i v průběhu diet.

Acai: Acai bobule jsou plody z tropické palmy, svým vzhledem připomínají borůvky. Toto propické ovoce bývá často doporučováno v průběhu procesu hubnutí, při detoxikaci organismu nebo při snižování hladiny cholesterolu.