Skořice další prostředek přirozeného hubnutí?

Skořice a hubnutí

Pořizujete si do kuchyně stále nové a nové exotické potraviny s tím, že chcete žít zdravěji? Možná vás překvapí, že vynikající účinky má i skořice, tedy koření, které je zcela běžnou součástí většiny českých domácností. Přesto nám dokáže pomoci s řadou neduhů, o čemž mnozí lidé vůbec nevědí. Jaké účinky tedy můžete očekávat? Skořice snižuje hladinu cholesterolu, zrychluje metabolismus cukrů, pomáhá krevnímu oběhu, má antioxidační vlastnosti a zvyšuje mozkovou aktivitu, což ale není ani zdaleka všechno. Kromě toho vám toto aromatické koření např. může pomoci s lepším trávením.

Skořice pro dokonalejší postavu?

Vzhledem k tomu, že má skořice velmi dobrý vliv na trávení, může vám pomoci i při redukci hmotnosti. Nemusíme totiž asi sáhodlouze rozebírat, že správné fungování trávící soustavy má na hubnutí dosti zásadní vliv. Navíc tělu dokáže dodat energii, takže se vám bude lépe sportovat. Fyzická aktivita je sice pouze jedním, nikoli jediným prostředkem pro shazování kilogramů, nicméně se nepochybně řadí mezi ty opravdu zásadní. Hubnout bez pohybu totiž bude asi jen dosti těžko.

Skořice však může pomoci s (počínající) obezitou i díky dalším výše zmíněným vlastnostem. Vliv na tělesnou hmotnost totiž nepochybně má i hladinu cholesterolu. Toto koření nicméně snižuje špatný LDL cholesterol a zanechává pouze dobrý HDL cholesterol, což je podstatné. A upozornit pochopitelně musíme i na zrychlení metabolismu cukrů, který se hubnutí také přímo týká. Zkrátka a dobře chcete-li shodit nějaký ten kilogram, skořice by se měla stát vaším stálým společníkem.

Upozorňujeme: vzhledem k předešlým řádkům se pravidelné používání skořice určitě vyplatí. S její konzumací to ovšem na druhou stranu nelze přehánět. Neměli byste totiž překročit množství 4 gramy denně.

Med a skořice na hubnutí? Určitě ano!

Že vám může pomoci s hubnutím taková kombinace, jakou je med se skořicí? Pokud tomu nevěříte, vyvedeme vás z omylu. Jistě, med je sladký a obsahuje cukry. Na druhou stranu dodává pocit sytosti a urychluje metabolismus. To v kombinaci s uvedenými vlastnostmi skořice činí z tohoto „lektvaru“ postrach pro nadbytečné kilogramy. A nejen to, obě suroviny mají i další pozitivní vlivy na lidské zdraví! Přichystejte si tedy doma med se skořicí, je to zdravé a navíc oceníte i báječnou chuť…

Recept na med se skořicí: dejte vařit 1 hrnek vody. Až bude uvařená, přelijte s ní 1 lžičku skořice. Počkejte, až směs vychladne, přidejte 1 lžíci medu a máte hotovo. Musíme ale upozornit, že byste měli použít kvalitnější suroviny, a ne ty nejlevnější na trhu. V každém případě pijte půl šálku ráno před snídaní a půl šálku před tím, než půjdete do postele.

Žádné komentáře, buďte první s vaším příspěvkem!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.